MAHMUT TANAL: “KAHRAMAN ÖZEL YAŞAM DİYORSA AKRABASI OLDUĞUNU KABUL EDİYOR”  
12.10.2017
2628
Yazı Boyutu: A- A+

BİR DAMATTAN DİĞER DAMADA GEÇEN HASTANE KAHRAMANIN ÖZEL YAŞAMIYMIŞ!

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ AVUKAT MAHMUT TANAL:

“KAHRAMAN ÖZEL YAŞAM DİYORSA AKRABASI OLDUĞUNU KABUL EDİYOR”

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal’ın, “O isim Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın damadı mı?” başlıklı ODATV’nin haberi üzerine Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a verdiği soru önergesi, kişisel ve özel yaşama ilişkin konuları içerdiği gerekçesi ile geri iade edildi.  Tanal, “O halde Sayın Kahraman, kişisel ve özel yaşama ilişkin konu içeriyor diyorsa damadı olduğunu kabul mü ediyor. Bunu mu anlamalıyız?” dedi.

OdaTv, 15 Eylül 2017 tarihinde “15 Temmuz’dan sonra el konulan FETÖ hastanelerinden birinin ortağı, Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli kurumlarından birinin başkanının damadıydı” diyerek çarpıcı bir kulis habere imza atmıştı. CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal ise konuyu Meclis gündemine taşıyarak sorunun muhatabı Meclis Başkanı İsmail Kahraman’a OdaTv’nin haberinde geçen bilgileri sordu. Tanal’ın soruları ise şöyleydi:

“İstanbul Kozyatağı’nda bulunan Central Park Hastanesi’ne ilişkin olarak; İstanbul Kozyatağı’nda bulunan Central Park Hastanesi’nin ortaklarının Sinan Yıldırım ve Fatih Yıldırım olduğu bilgisi doğru mudur? Central Park Hastanesi’nin ortaklarından Sinan Yıldırım’ın sizinle akrabalık bağı olduğu ve damadınız olduğu bilgileri doğru mudur? Doğru ise damadınız Sinan Yıldırım’ın yurtdışına kaçtığı bilgisi doğru mudur? Kaçtı ise neden kaçmıştır? Nereye kaçmıştır? Hastane ortaklarından Sinan Yıldırım, yurtdışına çıkış yapmadı ise Central Park Hastanesi’ndeki görevinin başına mıdır? Central Park Hastanesi’ne FETÖ’den dolayı el konulduğu bilgisi doğru mudur? Doğru ise FETÖ’den el konulan hastanenin başına, TMSF Fon Kurulu Üyesi Yılmaz Şener’in atandığı doğru mudur? Yılmaz Şener, ağabeyiniz Rüştü Kahraman’ın damadı mıdır? Yani, hastane bir damattan bir diğer damada mı devredildi?”

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, bu soruları özel yaşam ile ilgili ve kişisel bulduğu için soru önergesini iade etti. Kahraman’ın soruları cevaplamaktan kaçıp iade etmesine ilişkin Tanal, şunları söyledi:

“Sayın İsmail Kahraman’a damadı olduğu iddia edilen Central Park ortaklarından Sinan Yıldırım’ın, damadı olup olmadığını sordum. Damadı olmasa konuyu kişisel bulmaz hayır damadım değil derdi. Soruyu kişisel bulduğuna göre söz konusu isim Sayın Kahraman’ın damadı oluyor. Sorularımı cevaplamadığı için beni çıkarım yapmak zorunda bırakıyor. Kişisel bulduğu için cevaplamadığı bir diğer sorular ise şuydu. FETÖ’den el konulan hastanenin başına, TMSF Fon Kurulu Üyesi Yılmaz Şener atandı mı? Central Hospital’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Şener, İsmail Kahraman’ın ağabeyi Rüştü Kahraman’ın damadı mı? Yani, hastane bir "damattan" bir diğer "damada" mı devredildi? Bunu da kişisel bulduğuna göre akrabalık bağını kabul ediyor ve hastaneyi ağabeyinin damadına verdiği kanıtlanıyor. Bir damattan diğer damada geçen bir hastane, nasıl kişisel ve özel yaşam konusu olabilir? Bu durum suçta ve cezada kanunilik ilkesine aykırı değil midir? Kayırmacılık ne zamandan beri kişisel soru oldu? Mal varlığına el konulan hangi kişi ve şirketlerin mal varlığına atanan kayyım bir başkasının yakını oldu. Kayyımın objektif kriterlerle atanması gerekirken Kahraman’ın damadı olunca objektiflikten neden kaçıyorlar? Söz konusu durum dahi FETÖ terör örgütü ile mücadelenin objektif yapılmadığını, kişiye, şahsa özgü işlemler yapıldığını göstermektedir. Akrabası eşi dostu olana bir şey yapılmamaktadır.”

CHPnet

SİTELERİ